
Den nye filmen fra Visist Denmark er i tråd med publikums forventninger til et kjent og kjært reklamekonsept, og oppleves som en hyllest av de danske somre, tonesatt av uimotståelig danske rocketoner. Se filmen her: http://www.facebook.com/video/video.php?v=10150167669335484
Hyggelig er det også at både SAS og ikke minst Volkswagen scorer langt høyere enn gjennomsnittet i respektive bransjer.
Grandiosas bunnotering er behørig kommentert i Dagens Næringsliv, men er interessant i et reklamefaglig perspektiv. Med Pizzavalget (2003/2005), Lørdagspizza (2006) og Full Pakke (2007) skapte Grandiosa en reklamedrevet suksess norsk dagligvarebransje knapt har sett maken til. I formen var reklamene unorske, fulle av energi, fengende musikk og dans. Grandiosa-reklamene satt tidlige standarder på hvordan nye medievaner og – ferdigheter kan utnyttes kommersielt.
Grandiosa har så til de grader satt sin egen standard. Ulempen med å sette sin egen standard er naturligvis at man måles mot den. I tilfellet med ”Biff og Løk” har Grandiosa brutt kontrakten med et publikum som er lært opp til å forvente underholdende reklame. Årets høyeste dislike-score oppleves av undertegnede å være både et signal om at man har strekt strikken vel langt og at man har forlatt en involverende og humørfylt reklameopplevelse til fordel for noe som mangler både tempo, glede og sjarme. Vi gleder oss til å se Grandiosa tilbake i godform!
Håvard Windstad, Analysesjef